Temp directory: /tmp/

Zapraszamy nauczycieli do udziału w konkursie: opisz pomysł na zajęcia szkolne zakładające pracę zespołową uczniów i wygraj laptopa HP! Zgłoszenia można przesyłać do 18 grudnia 2022.

ZNAMY WYNIKI KONKURSU!

Nagrodzić mogliśmy tylko 3 zgłoszenia, a szkoda, bo inspirujących pomysłów było więcej. Ostatecznie laureaci to:

  • pani Monika Jaskuła z Zespołu Szkół Politechnicznych im. KEN w Łodzi za cykl zajęć łączących przedmioty informatyczne z ekologią, których efektem będzie stworzenie aplikacji dotyczącej recyklingu i zasad segregacji śmieci obowiązujących w szkole,
  • pani Katarzyna Dzierbunowicz z Zespołu Szkół Nr 1 w Choszcznie za zajęcia językowe z wykorzystaniem interaktywnej gry terenowej w szkole,
  • pan Rafał Spodarek z II Liceum Ogólnokształcące im. gen. Władysława Sikorskiego w Tomaszowie Lubelskim za zajęcia interdyscyplinarne z wiedzy o społeczeństwie, języka angielskiego i historii dotyczące praw człowieka, wykorzystujące m.in. elementy dramy.

Gratulujemy, a wszystkim uczestnikom serdecznie dziękujemy za udział!

ZADANIE KONKURSOWE

W konkursie nagrodzimy 3 osoby, które prześlą nam najciekawsze pomysły na lekcję (lub cykl lekcji), której ważną częścią będzie praca uczniów w parach lub w grupach. Do zadania konkursowego podchodzimy elastycznie: pomysły mogą dotyczyć dowolnych przedmiotów szkolnych, mogą także łączyć zagadnienia z różnych przedmiotów.

Oceniając pomysły, będziemy zwracać uwagę na kreatywność, innowacyjność, sposób zaangażowania uczniów i ewentualną interdyscyplinarność (wyżej ocenione zostaną zgłoszenia, które będą łączyć zagadnienia z różnych przedmiotów).

KTO MOŻE WZIĄĆ UDZIAŁ W KONKURSIE?

Konkurs przeznaczony jest dla nauczycieli – ambasadorów programu Nowa Akademia oraz osób, które zgłoszą się do udziału w programie.

Ambasador/ka Nowej Akademii to nauczyciel, który korzysta na swoich zajęciach z bezpłatnych kursów udostępnionych na stronie nowaakademia.org, a także zachęca do tego innych, np. poprzez wpisy w mediach społecznościowych czy rozmowy bezpośrednie. Żeby zostać ambasadorem, należy zarejestrować się na stronie nowaakademia.org, a także wykonać pierwszą aktywność promującą program – np. opublikować post o kursach na Facebooku. Dowiedz się więcej

ZGŁOSZENIA

Żeby się zgłosić, należy wypełnić formularz online do 18 grudnia 2022. W przypadku potrzeby dodania do zgłoszenia załączników, prosimy przesłać je na adres mailowy d.stawik@media30.pl.

NAGRODY

Nagrodami w konkursie są laptopy HP Laptop 15s-eq2406nw o wartości 2600 zł brutto.

Informacje o laptopie:

  • wyświetlacz 15,6 full hd,
  • procesor Ryzen 3-5300U quad,
  • pamięć RAM 8GB DDR4 1DM 3200,
  • dysk 256GB SSD,
  • AMD Radeon Integrated Graphics,
  • system operacyjny Windows 11 Home.

Nagrodzone zostaną 3 osoby – autorzy najciekawszych pomysłów na “lekcje zespołowe”.

Zgodnie z obowiązującymi przepisami na laureacie spoczywa obowiązek odprowadzenia podatku od nagrody w wysokości 10% jej wartości.

Informacja o wynikach konkursu znajdzie się na stronie nowaakademia.org do końca grudnia 2022.

ORGANIZATORZY

Konkurs jest organizowany przez Fundację Media 3.0 w partnerstwie z firmą HP Inc. oraz AB S.A.

WIĘCEJ INFORMACJI

W przypadku jakichkolwiek pytań – informacji udziela koordynator programu:
Dariusz Stawik, d.stawik@media30.pl, tel. 733 347 283.

Pobierz regulamin konkursu