Temp directory: /tmp/

Program Ambasadorów Nowej Akademii

program dla nauczycieli z całego kraju

Pracujesz jako nauczyciel w szkole średniej lub ostatnich klasach szkoły podstawowej? Fundacja Media 3.0 zaprasza do programu Ambasadorów Nowej Akademii – platformy bezpłatnych kursów online do wykorzystania na lekcjach. Uczestnicy mogą wygrać atrakcyjne nagrody, w tym sprzęt HP.

grafika ambasadorzy

CZYM JEST NOWA AKADEMIA?

korzystaj z bezpłatnych kursów online!

Nowa Akademia to program realizowany wspólnie przez Fundację Media 3.0 oraz firmę HP Inc. W ramach programu powstała bezpłatna platforma z kursami dla uczniów i nauczycieli. Aktualnie na stronie nowaakademia.org można znaleźć 14 kursów. Oferta jest stale rozwijana.

Co wyróżnia kursy Nowej Akademii? Ich wspólną cechą jest interdyscyplinarność i aktywizacja uczestników. Przykładowo, podczas kursu z przetwarzania danych uczniowie pobierają ze strony GUS informację o powierzchni lasów w swojej miejscowości, a następnie liczą, ile CO2 lasy te pochłonęły w przeciągu ostatnich lat. Dzięki takiemu podejściu uczniowie poszerzają swoją wiedzę, realizują ciekawe projekty, zwiększa się także ich świadomość obywatelska.

Kursy odpowiadają na konkretne zagadnienia z podstawy programowej nauczania dla szkół średnich oraz ostatnich klas szkół podstawowych. Nauczyciele mogą realizować kursy z uczniami w trakcie lekcji, każdy zainteresowany może też wziąć w nich udział w dowolnym czasie samodzielnie.

Poza kursami na platformie znajdują się artykuły związane z edukacją dla uczniów i nauczycieli, nagrania z webinarów oraz podcasty.

NA CZYM POLEGA PROGRAM AMBASADORÓW?

zobacz, co możesz zyskać

Ambasador/ka Nowej Akademii to nauczyciel, który aktywnie korzysta w swoich zajęciach z kursów udostępnionych na stronie nowaakademia.org, a także zachęca do tego innych. Rola Ambasadora/ki wiążę się także z wymiernymi korzyściami.

Tytuł Ambasadora Nowej Akademii przyznawany jest na dany rok szkolny.

KORZYŚCI Z UDZIAŁU W PROGRAMIE

Jako Ambasador Nowej Akademii zyskasz:

 • dostęp do dodatkowych materiałów dydaktycznych – scenariuszy lekcji z zakresu programowania w Processing,
 • możliwość udziału w bezpłatnych szkoleniach przygotowanych dla Ambasadorów (w tym z programowania oraz grywalizacji zajęć szkolnych),
 • gadżety Nowej Akademii,
 • możliwość udziału w dedykowanych konkursach dla Ambasadorów, w których do wygrania będzie m.in. sprzęt firmy HP,
 • certyfikat Ambasadora Nowej Akademii.

OCZEKIWANIA WOBEC AMBASADORA

Tego oczekujemy od Ciebie:

 • aktywne korzystanie z kursów udostępnionych na platformie nowaakademia.org,
 • przekazywanie uwag na temat platformy oraz kursów, co pomoże nam w udoskonalaniu programu,
 • promowanie kursów online i offline (np. poprzez wpisy na Facebooku oraz rozmowy ze znajomymi nauczycielami).

JAK ZGŁOSIĆ SIĘ DO PROGRAMU?

Aby zgłosić się do programu Ambasadorów, należy:

 • zarejestrować się na stronie nowaakademia.org,
 • wykonać pierwszą aktywność promującą Nową Akademię – np. opublikować wpis w mediach społecznościowych, artykuł informacyjny na stronie szkoły lub zachęcić kilkoro innych nauczycieli do rejestracji na stronie (za najciekawszą aktywność przewidzieliśmy nagrodę – drukarkę Sprocket!),
 • wypełnić formularz zgłoszeniowy, w którym krótko opiszesz wykonaną aktywność (w przypadku potrzeby przesłania załączników, prosimy wysłać je mailowo na adres d.stawik@media30.pl).

Ze wszystkimi zgłoszonymi osobami skontaktujemy się telefonicznie lub mailowo.

WYGRYWAJ NAGRODY

zobacz, co możesz zyskać

Ambasadorzy Nowej Akademii będą mogli brać udział w zamkniętych konkursach, w których do wygrania będą atrakcyjne nagrody, w tym laptopy, drukarki i inny sprzęt od HP.

Pierwszy konkurs jest połączony ze zgłoszeniem do Programu Ambasadorów. Każda osoba, która zgłosi się do programu i wykona pierwszą aktywność promującą Nową Akademię, otrzyma zestaw gadżetów. Dodatkowo, autor/ka aktywności, która zrobi na nas największe wrażenie otrzyma nagrodę – drukarkę Sprocket.

W konkursie będą brane pod uwagę osoby, które wyślą zgłoszenie do 18 grudnia 2022.

Mobilna drukarka fotograficzna HP Sprocket to funkcjonalne, niewielkie urządzenie, które dzięki niewielkim rozmiarom zawsze można mieć pod ręką. Ta piękna, elegancka drukarka zmieści się nawet w kieszeni. Waży jedynie 175 g i ma kompaktowe wymiary. Jest więc niezwykle lekka oraz bardzo poręczna.

Wyniki konkursu: laureatką zostaje pani Malwina Siemiątkowska, Dyrektor Szkoły Podstawowej im. ks. Jana Twardowskiego w Racimierzu, która zadbała o promocję różnych działań Nowej Akademii, przede wszystkim na stronie i w mediach społecznościowych szkoły.

Zobacz też: drugi konkurs dla Ambasadorów Nowej Akademii: “lekcje zespołowe” (do wygrania laptopy HP!)

KONTAKT

Więcej informacji udziela koordynator programu – Dariusz Stawik: d.stawik@media30.pl, tel. 733 347 283.

O NAS

organizatorzy programu

Fundacja Media 3.0 to niezależna organizacja pozarządowa, która działa na rzecz budowy społeczeństwa informacyjnego. Od 2015 roku wykorzystujemy nowe technologie w celach społecznych. W ramach Nowej Akademii wspólnie z firmą HP rozwijamy interdyscyplinarne podejście do edukacji, w projekcie Zielone Gliwice budujemy aplikację do zarządzania zielenią miejską, w ramach konkursu HackHeroes zachęcamy młodzież do programowania aplikacji użytecznych w ochronie środowiska, edukacji czy idei smart cities. Siedziba Fundacji znajduje się w Gliwicach.

Partnerem Nowej Akademii jest HP Inc Polska.