Temp directory: /tmp/

Nowa Akademia

“Kto usilnie chce każdej zakosztować nauki, z radością idzie się uczyć i nigdy nie ma dość.”

Platon

Program Nowa Akademia prowadzony jest przez Fundację Media 3.0 i jest kontynuacją wcześniejszego programu apki.org.

Jaki jest nasz cel? Cóż, przeanalizowaliśmy setki godzin szkoleń i kursów, które mieliśmy okazję prowadzić zwłaszcza dla ludzi młodych, rozmawialiśmy też z wieloma uznanymi nauczycielami i nauczycielkami. Wydaje się nam, że poznaliśmy jasne i ciemne strony edukacji szkolnej 😉 Naszym głównym celem jest przez wszystkim wprowadzenie nauczania projektowego zamiast suchego wykładania wiedzy. Prowadząc w Gliwicach media lab, wiemy doskonale, że nauka podczas realizacji konkretnych angażujących projektów jest najbardziej efektywna.

W przygotowywanie kursów zaangażowani byli najlepsi nauczyciele, dlatego nasze narzędzie może stanowić doskonałą innowację edukacyjną w szkole

Nie twierdzimy oczywiście, że należy porzucić ćwiczenia pamięci, bo mózg ćwiczyć należy 😉 Jednak chcemy, aby młodzi ludzie patrzyli na nowe technologie jako narzędzia, które mogą im ułatwić życie. Istotną dla nas kwestią jest także budowanie postawy obywatelskiej, dlatego w każdym kursie odnajdziecie elementy realnie wpływające na otaczającą rzeczywistość (dzięki kursowi łączącemu IT i ochronę środowiska można monitorować rzeczywiste drzewa, które nadają się do wycinki). Nowa Akademia to tzw. startup społeczny, dlatego jeżeli chcesz się zaangażować w coś zupełnie nowego i innowacyjnego odezwij się do nas. Jesteśmy otwarci na każde pomysły oraz szczere opinie i recenzje.

Jak to działa?

Nowa Akademia skierowana jest do uczniów szkół średnich oraz nauczycieli. Nauczyciel na platformie znajdzie wszystkie potrzebne informacje i narzędzia do przeprowadzenia innowacyjnej lekcji opartej o nowe technologie. Kurs jednocześnie przejść może uczeń indywidualnie, bez pomocy nauczyciela. Każdy kurs dotyczy konkretnego zagadnienia, choć często łączy w sobie zagadnienia z kilku przedmiotów, dlatego może być przeprowadzony przez nauczycieli z różnych przedmiotów. Po zakończeniu kursu uczeń otrzymuje certyfikat. Certyfikat podpisany przez Fundację Media 3.0 oraz firmę HP otrzymuje także nauczyciel i szkoła.

Jak pracowaliśmy nad nową akademią

Nowa Akademia to kontynuacja wcześniejszego projektu apki.org, który realizowaliśmy, dzięki wsparciu Ministerstwa Cyfryzacji. Niestety Ministerstwo przestało istnieć, a nasze zasoby znacznie się skurczyły. Postanowiliśmy więc stworzyć platformę od nowa i skierowaną już nie tylko do uczniów zainteresowanych programowaniem. Nad projektem pracowało łącznie 9 osób. Prace poprzedzały wielogodzinne dyskusje nie tylko nad treścią, ale przede wszystkim nad formą prezentacji kursów. Staraliśmy się także ująć jak najwięcej punktów podstawy programowej z różnych przedmiotów, a jednocześnie dać możliwość kreatywnego prowadzenia lekcji przez nauczycieli.

Partnerzy

hp-logo

HP Inc Polska

HP Inc Polska jest jedną z wiodących firm zajmujących się technologiami druku oraz komputerów osobistych; tworzymy urządzenia i rozwiązania, które czynią życie lepszym dla wszystkich, na całym świecie. Działamy z myślą o zrównoważonym rozwoju dla nas i przyszłych pokoleń.

Fundacja Media 3.0

Jest organizacją pozarządową działającą w obszarze wykorzystywania nowych technologii w wspieraniu partycypacji obywatelskiej. Od 5 lat organizujemy z firmą SAP SE hackathon dla uczniów szkół średnich Hack Heroes, w którym wzięło udział łącznie ponad 3 tys. młodych ludzi. Aktywnie wspieramy inicjatywy rozwiązujące problemy społeczne z wykorzystywaniem nowych technologii, zwłaszcza opartych o dane publiczne.

Poznaj naszych instruktorów

Oraz Twoich nauczycieli